Namų statyba

Namų statyba yra vienas iš svarbiausių gyvenimo sprendimų, kuris gali turėti ilgalaikių pasekmių. Viena iš dilemos, su kuria susiduria namų statybos planuotojai, yra pasirinkimas tarp medinio - karkasinio ar rąstinio ir mūrinio namo.

Filtruoti pagal:
Rūšiuoti:
Nenurodyta Žema rinkos kaina
Atliekame termovizinius tyrimus, kurie parodo visas problematiškas namo vietas, tiek iš vidaus, tiek iš išorės, per kurias patiriami šilumos nuostoliai. Vilnius, Kaunas, Šiauliai ir aplink,...
Visoje Lietuvoje
MB Namvita Žema rinkos kaina
Modulinių namų ir pirčių gamyba pagal užsakymą. Karkasinių namų statyba.
Kaune, Kiti miestai
€ 5000.00 - 23000.00
Brigada-Master Baltic Vidutinė rinkos kaina
Naujos statybos būsto pilnas įrengimas ir apdaila! Statybos. - Naujos statybos būsto pilna apdaila ir įrengimas - Statybos + įrengimas iki raktų (projektavimas+leidimai/suderinimai + statyba...
Visuose miestuose
€ 500.00/m2
Bausa Vidutinė rinkos kaina
Kokybiškos, patogaus naudojimo betono maišyklės statybos darbams žemomis kainomis. Patogus apsipirkimas internetu. Greitas prekių pristatymas visoje Lietuvoje.
Šiaulių raj. (Gruzdžiai)
€ 1.00/m2
Timberhouse Vidutinė rinkos kaina
Gaminame kokybiškus, jaukius bei ekonomiškus B, A ir A+ klasės karkasinius/skydinius namus, sodo namelius ir pirtis. Pagal jūsų poreikius pritaikome ir gaminame garažus, pastoges automobiliams,...
Visuose miestuose
€ 200.00/m2
BOSFORA UAB Vidutinė rinkos kaina
Etools.lt prekiauja patikimų gamintojų įrankiais ir tvirtinimo detalėmis. Turime ilgametę patirtį ir esame pasiruošę Jums padėti.
Vilniuje (Naujamiestis)
€ 1.00/m2
Vaidas Vidutinė rinkos kaina
Statome medinius karkasinius namus, stogines, pavėsines ir kitus medinius pastatus. Dengiame stogus, atliekame fasadų apdailos darbus, montuojame gipskartonio plokštes, kalame vidaus dailylentes. Renovuojame medinius pastatus.
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
Aleksej Vidutinė rinkos kaina
STATVILA’’ - aukštos kvalifikacijos statybos specialistai ir inžinieriai, turintys ilgametę statybų patirtį Lietuvoje ir už jos ribų. Neabejotinas profesionalumas ir reiklumas sau atsispindi mūsų darbuose....
Visuose miestuose
€ 10.00/m2
Stentus Vidutinė rinkos kaina
Statinių griovimo, demontavimo darbai - nepriklausomai nuo sudėtingumo. Konsultuojame dėl statinių demontavimo, griovimo, rengiame projektus, atliekame darbus, sutvarkome dokumentus.
Visuose miestuose
€ 0.10/m2
MB Statybų bosas Vidutinė rinkos kaina
Statybos darbai.
Utenoje, Kiti miestai
€ 11.00/m2

Namų statyba: medinis ar mūrinis namas - kuris geriau?


Abiejų rūšių namai turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu apsvarstyti šiuos aspektus prieš priimant galutinį sprendimą.

Privalumai ir trūkumai. Medinis namas.

Medinis namas turi daug privalumų. Šie namai yra žinomi dėl savo natūralumo ir šilumos. Štai keletas pranašumų, kurie gali įtikinti žmones pasirinkti medinį namą:

Estetika: Mediniai namai suteikia unikalų ir natūralų dizainą. Jų šiluma ir švelnūs spalvų atspalviai sukuria jaukumą ir patogumą.

Ekologija: Medis yra natūralus ir atsinaujinantis išteklius. Pasirinkus medinį namą, prisidedama prie aplinkos apsaugos, nes medis yra anglies dioksido surinkėjas.

Šilumos izoliacija: Medis turi gerą šilumos izoliaciją, todėl medinis namas yra energijos taupymo sprendimas. Jis padeda sumažinti šildymo sąnaudas ir užtikrina komfortą šaltuoju metų laiku.

Tačiau reikia pažymėti ir keletą trūkumų, kurie gali paveikti medinio namo pasirinkimą:

Gaisro pavojus: Medis yra degi medžiaga, todėl mediniai namai yra pažeidžiami gaisro atveju. 

Ilgaamžiškumas: Palyginti su mūriniais namais, mediniai namai gali reikalauti daugiau priežiūros ir remonto. Medis gali pūti, todėl reikės rūpintis jo išlaikymu ir tvarkymu.

Mūrinis namas. Mūriniai namai taip pat turi daug privalumų, dėl kurių jie gali būti tinkamas pasirinkimas:

Stiprumas ir ilgaamžiškumas: Mūras yra tvirta ir atspari medžiaga, todėl mūriniai namai gali ilgai išlikti nepakitę. Jie atlaiko audras ir kitas sudėtingas aplinkos sąlygas.

Apsauga nuo gaisro: Mūras yra nedegi medžiaga, todėl mūrinis namas yra saugesnis gaisro atžvilgiu. Tai suteikia daugiau ramybės gyventojams.

Akustinė izoliacija: Mūriniai namai gali suteikti geresnę akustinę izoliaciją. Jie mažina triukšmo lygį iš išorės ir tarp patalpų, todėl suteikia geresnį gyvenimo komfortą.

Tačiau svarbu pažymėti ir kelis trūkumus, susijusius su mūriniais namais:

Sunkumas: Mūriniai namai yra sunkūs, jų  statybai sudėtinga. Jų statybos procesas gali užtrukti ilgiau ir reikalauti daugiau pastangų.

Šilumos izoliacija: Mūras gali būti prastas šilumos izoliatorius. Norint pasiekti geresnį energijos efektyvumą, gali prireikti papildomų šilumos izoliacijos priemonių.


Naujos statybos tendencijos: ekologiškos ir energiją taupančios namų statybos


Naujos statybos tendencijos daugiausia dėmesio skiria ekologijai ir energijos taupymui. Žmonės vis labiau siekia statyti ekologiškai ir efektyviai naudojant energiją. Štai keletas tendencijų, kurios gali padėti pasirinkti tinkamą namų statybos būdą:

Naujos medžiagos: Į rinką įvedamos naujos medžiagos, kurios yra draugiškos aplinkai ir energiją taupančios. Pavyzdžiui, yra specialios medžiagos, kurios gali pagerinti šilumos izoliaciją ir sumažinti energijos sąnaudas.

Atsinaujinantieji energijos šaltiniai: Dauguma naujų namų statybų įtraukia atsinaujinančiųjų energijos šaltinių sistemą. Tai gali apimti saulės kolektorius, vėjo jėgaines ar geoterminę šilumos sistemą.

Energijos efektyvumas: Namuose naudojamos naujos technologijos, kurios padeda sumažinti energijos sąnaudas. Automatinis šildymo ir vėdinimo valdymas, LED apšvietimas ir efektyvūs šildymo  vandens katilai yra tik keletas pavyzdžių.


Kaip pasiruošti namų statybai: patarimai ir rekomendacijos


Pasiruošimas namų statybai yra svarbus žingsnis siekiant sėkmingo ir kokybiško rezultato. Štai keletas patarimų ir rekomendacijų, kurios gali būti naudingos:

Nustatykite biudžetą: Iš anksto nustatykite realistinį biudžetą, atsižvelgdami į statybos, žemės pirkimo, projektavimo ir kitas išlaidas. 

Kruopščiai pasirinkite vietą: Atidžiai išsirinkite statybos vietą, atsižvelgdami į artimiausias paslaugas, erdvę, aplinkos sąlygas ir kitus svarbius veiksnius.

Planuokite iš anksto: Turėkite aiškią statybos planą ir projektą. Pasitarkite su specialistais, konsultuokitės su architektais ir inžinieriais, siekiant užtikrinti, kad jūsų poreikiai ir lūkesčiai būtų tinkamai įgyvendinti.

Pasirinkite statybos komandą: Rinkitės patikimus ir patyrusius statybos specialistus. Patikrinkite jų kvalifikaciją, peržiūrėkite atliktus darbus ir bendraukite su ankstesniais klientais.

Reguliariai bendraukite su komanda: Nuolat bendraukite su statybos komanda, kad būtų galima sekti darbų eigą ir išspręsti galimas problemas ar klausimus laiku.


Tapk didelės bendruomenės dalimi

Daugiau kaip 15.000 paslaugų teikėjų pasiūlymų.

Virš 350 įvairių paslaugų grupių.