Rąstinio namo statyba yra populiarus pasirinkimas žmonių, kurie nori sukurti jaukų ir natūralų namą. Tai unikalus statybos procesas, reikalaujantis specifinių žinių ir gebėjimų.

Rąstinio namo statyba

Filtruoti pagal:
Rūšiuoti:
Stentus Vidutinė rinkos kaina
Statinių griovimo, demontavimo darbai - nepriklausomai nuo sudėtingumo. Konsultuojame dėl statinių demontavimo, griovimo, rengiame projektus, atliekame darbus, sutvarkome dokumentus.
Visuose miestuose
€ 0.10/m2
MB Statybų bosas Vidutinė rinkos kaina
Statybos darbai.
Utenoje, Kiti miestai
€ 11.00/m2
UAB "Dorineda" Vidutinė rinkos kaina
Statome namus nuo a iki z su garantija!
Visuose miestuose
€ 0.29/m2
UAB, Arkasta Vidutinė rinkos kaina
Statome individualius gyvenamuosius namus. Atliekame mūrijimo, tinkavimo, betonavimo darbus, įrengiame stogo konstrukcijas ir stogo dangas, šiltiname sienas iš išorės ir vidaus. Montuojame pakabinamas lubas ir...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
UAB, Pamario Statyba Vidutinė rinkos kaina
Atliekame individualių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų statybos darbus nuo statybos darbų pradžios iki deklaracijos išdavimo apie statybos užbaigimą. Teikiamos paslaugos: pamatai gręžtiniai, juostiniai...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
UAB, AABAF Vidutinė rinkos kaina
Atliekame komercinės ir gyvenamosios paskirties pastatų, pramoninių objektų statybos ir renovacijos darbus, taip pat atliekame kultūros paveldo statinių tvarkomuosius statybos darbus. Mūsų specialistai gali pasiūlyti...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
Rimas Vidutinė rinkos kaina
Pastatų ir patalpų remontas, apdaila.
Tauragėje
€ 1.00/m2
UAB „Dolena“ Vidutinė rinkos kaina
Statome rąstinius ir karkasinius namus pagal Jūsų pageidavimą. Mūsų darbas – Jūsų svajonės pavertimas sienomis, durimis ir langais. Mūsų medinių namų statybos profilis yra gana...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
UAB "Mirosta" Vidutinė rinkos kaina
Mes statome kokybiškus rąstinius ir karkasinius namus. Statome namus nuo pamatų iki rakto: paruošime projektą, aptarsime kiekvieną detalę ir pilnai įrengsime namą iki sutartyje numatytos...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
UAB "Biltekana" Vidutinė rinkos kaina
Šiandien užsakovams galime pasiūlyti mūrinių, akytbetonio, dujų silikato blokelių, polistirolo (argisol) blokelių bei klijuoto medžio (rąstų), karkasinių konstrukcijų namų. Gaminame APVALIŲ tekintų ir STAČIAKAMPIŲ rąstų...
Kaune, Kiti miestai
€ 1.00/m2

Rąstinio namo statyba: ką turite žinoti, prieš pradedant statybą


Prieš pradedant statybą, būtina įgyti tam tikrą žinių bagažą ir suprasti svarbiausius aspektus, susijusius su rąstinio namo statyba. Štai jie.

Planavimas ir projektavimas. Prieš pradėdami statyti rąstinį namą, svarbu turėti išsamų planą ir projektą. Tai apima žemės plotą, kur statysite namą, namo dydį, architektūrinį dizainą, medžiagų pasirinkimą ir kitus svarbius aspektus. 

Statybos leidimas. Prieš pradedant rąstinio namo statybą, būtina gauti reikalingus statybos leidimus iš savivaldybės arba vietos valdžios institucijų. 

Medžiagų pasirinkimas. Rąstinio namo statyba reikalauja tinkamų medžiagų pasirinkimo. Pagrindinė medžiaga, naudojama rąstams, yra mediena. Svarbu rinktis aukštos kokybės medieną, kuri bus tvirta, atspari deformacijoms ir ilgaamžė.

Statybos technologija ir įrankiai. Rąstinio namo statybai reikalinga tam tikra technologija ir tinkami įrankiai. Svarbu išsamiai išstudijuoti ir suprasti statybos technologiją bei įsitikinti, kad turite reikiamus įrankius.

Darbo jėga ir specialistai. Rąstinio namo statyba gali būti sudėtinga ir reikalaujanti specialių žinių bei įgūdžių. Jei neturite reikiamų statybos žinių, galbūt vertėtų pasamdyti patyrusius specialistus, kurie puikiai supranta rąstinio namo statybos procesą. Patyrę statybininkai užtikrins kokybišką darbą ir padės išvengti potencialių klaidų.

Finansinės sąnaudos ir biudžetas. Rąstinio namo statyba gali būti brangesnė nei kitų rūšių namų statyba. Medžiagų kainos, darbo jėgos sąnaudos ir kitos išlaidos gali padidinti projekto biudžetą. Svarbu atidžiai įvertinti finansines galimybes ir iš anksto nustatyti biudžetą, kad išvengtumėte nenumatytų išlaidų.

Laiko ir pastangų poreikis. Rąstinio namo statyba yra ilgalaikis procesas, kuris reikalauja daug pastangų ir kantrybės. Rąstų montavimas gali užtrukti daugiau laiko nei kitos statybos technologijos. Svarbu būti pasirengusiam ilgalaikiam projektui.


Kokie privalumai ir trūkumai statant rąstinį namą?


Rąstinio namo statyba turi daug privalumų, tačiau kartu su jais atsiranda ir trūkumai. Pirmiausia, pažvelkime į privalumus:

Estetika: Rąstiniai namai atrodo labai natūraliai ir gražiai. Jų rąstai suteikia unikalų, rustikalią išvaizdą, kurios negalima pasiekti naudojant kitus statybos metodus.

Ekologija: Rąstiniai namai yra ekologiški, nes jie yra pagaminti iš natūralių medžiagų. Mediena yra atsinaujinanti ir draugiška aplinkai.

Išskirtinė šilumos izoliacija: Rąstiniai namai yra puikūs šilumos izoliatoriai. Medinis rąstas puikiai izoliuoja nuo šalto oro žiemos metu ir suteikia vėsą vasarą.

Ilgaamžiškumas: Jei tinkamai prižiūrimas, rąstinis namas gali tarnauti daugelį metų. Mediena yra tvirta ir atspari įvairioms atmosferos sąlygoms.

Akustinė izoliacija: Medinio rąsto struktūra suteikia puikų garso izoliacijos efektą. Tai padeda sumažinti triukšmą iš išorės ir užtikrina jaukumą viduje.

Tačiau yra ir trūkumų, kuriuos taip pat reikia įvertinti:

Didesnė kaina: Rąstinio namo statyba gali būti brangesnė nei tradicinės mūro ar rąsto blokų statybos. Tai yra dėl specialių medinių rąstų ir jų montavimo proceso.

Ilgesnis statybos laikotarpis: Rąstinio namo statyba gali užtrukti ilgiau nei kitų namų rūšių statyba. 

Didesnis priežiūros poreikis: Rąstiniai namai reikalauja nuolatinės priežiūros ir medžių apsaugos nuo kenkėjų bei natūralių procesų, tokių kaip drėgmė ir pelėsis.


Rąstinio namo interjeras: kaip suteikti jaukumo ir šilumos


 Yra keletas būdų, kaip galima suteikti interjerui jaukumo ir šilumos pojūtį:

Medinės sienos: Norint išlaikyti rąstinio namo charakterį, medinės sienos turėtų būti gerai išlaikytos ir paruoštos tinkamam apdailos sluoksniui. Tai suteiks jaukumo jausmą ir pabrėš natūralų stiliaus.

Natūrali šviesa: Stengiantis išlaikyti rąstinio namo šilumą, natūrali šviesa yra svarbi. Dideli langai, kurie leidžia daug šviesos į namą, sukurs erdvę ir patogumą.

Medinės grindys: Medinės grindys yra puikus pasirinkimas rąstiniam namui. Jos suteikia jaukumo ir gamtos pojūtį, taip pat gali būti derinamos su kitais natūraliais elementais, tokiais kaip mediniai baldai ar augalai.

Šilumos šaltiniai: Rąstinis namas gali būti šiltas ir jaukus su tinkamais šilumos šaltiniais. Kamina arba židinys gali sukurti romantišką ir šiltą atmosferą.

Natūralūs dekoratyviniai elementai: Suteikite savo rąstiniam namui unikalumo su natūraliais dekoratyviniais elementais, tokiais kaip akmenukai, medžio drožlės ar natūralių medžių gaminių puošmenos.


Tapk didelės bendruomenės dalimi

Daugiau kaip 15.000 paslaugų teikėjų pasiūlymų.

Virš 350 įvairių paslaugų grupių.