Drožyba, medžio dirbiniai

Drožyba yra labai senas medžio apdirbimo procesas, kuris naudojamas sukurti daiktus, nuo paprastų dekoratyvinių detalių iki sudėtingų skulptūrų. Drožybos menas atsirado senovės laikais ir iki šiol yra populiarus menininkų ir amatų meistrų tarpe.


Filtruoti pagal:
Rūšiuoti:
Rimantas Vidutinė rinkos kaina
Gaminu rankų darbo atsiliepimų, palinkėjimų knygas. Viršeliai yra pagaminti iš beržo medienos. Padengti baldų vašku, arba natūralios medžio spalvos. Viršeliai gali būti papuošti įvairiais meniniais...
Visuose miestuose
€ 20.00
UAB Nord DECO Vidutinė rinkos kaina
Mediniai personalizuoti padėkliukai
Vilniuje
UAB Online Service Vidutinė rinkos kaina
Gaminame individualios dovanos pagal kliento užsakymą.
Vilniuje (Paneriai)
€ 10.00

Drožybos tipai


Medžio drožyba yra procesas, kai iš medžio masyvo sukuriama skulptūra, dekoratyvinė detalė ar kitas daiktas. Medžio drožybai naudojamas specialus peilių ir įrankių rinkinys, kurių pagalba medžio struktūros yra formuojamos ir išgaunama reikalinga forma.

 Vienas iš populiariausių medžio drožybos būdų yra plokščioji drožyba . Jo esmė yra tai, kad medžio paviršius yra raižomas plokščiais pjūviais, siekiant sukurti reikiamą formą ir modelį. Ši drožybos technika yra naudojama daugelyje medžio dirbinių, tokių kaip dailylentės, lentynos, rėmai ir t. t.

Meninė medžio drožyba yra procesas, kai medis yra drožiamas ir formuojamas, siekiant sukurti unikalų meninį kūrinį. Tai yra labai populiari drožybos technika tarp menininkų, kurie siekia sukurti skulptūras ir kitus meninius darbus iš medžio. Meninė drožyba reikalauja daug laiko, kantrybės ir profesionalumo, kad būtų sukurtas aukštos kokybės meninis kūrinys.

Šaukštų drožyba yra populiarus medžio drožybos būdas, kai iš medžio gabalo sukuriami šaukštai. Pagrindinis šaukštų drožybos principas yra tai, kad medinis blokas yra formuojamas taip, kad iš būtų būtų sukurtos įvairios formos. Šaukštų drožyba yra gana sudėtinga technika, reikalaujanti daug laiko ir kruopštumo.


Medžio drožybos procesas


Medžio drožyba yra menas, kuris leidžia sukurti nuostabius ir sudėtingus dekoratyvinius elementus iš medžio. Tiesa, medžio drožyba yra gana sudėtingas procesas, kuris reikalauja daug laiko, pastangų ir žinių.

Medžio drožybos technikos. Medžio drožybos technikos gali skirtis priklausomai nuo naudojamų įrankių, naudojamos medienos rūšies ir norimos sukurti formos. Tačiau yra keletas pagrindinių dalykų, kuriuos reikia žinoti, siekiant pasiekti gerų drožybos rezultatų.

Medžio pasirinkimas. Pirmas svarbus žingsnis medžio drožybos procese yra tinkamo medžio pasirinkimas. Rekomenduojama naudoti medieną, kuri yra lengvai apdorojama, nėra trapi arba kieta.

Įrankiai ir saugumas. Kitas svarbus žingsnis yra tinkamų įrankių parinkimas. Medžio drožybai reikalingi specialūs įrankiai, tokie kaip peiliai,  kaltai, grandininiai pjūklai ir kt. Svarbu turėti tinkamus įrankius ir žinoti, kaip juos naudoti, kad būtų užtikrintas saugumas. Rekomenduojama naudoti rankų apsaugą ir akinius, kad būtų išvengta sužeidimų.

Medžio apdorojimas ir modeliavimas. Kai pasirinktas medis  ir tinkami įrankiai, pradedamas medžio apdorojimas ir drožinio modeliavimas. Pirmiausia, medienos gabalas yra aptašomas pagal reikiamą formą. Tada naudojamas pagrindinis įrankis - peilis - formuojant pagrindines linijas ir struktūras. Kai medis įgauna apytikslę formą, galima pradėti detalių kūrimą, naudojant įvairius įrankius ir technikas.

Medžio drožybos kainos gali labai skirtis priklausomai nuo drožybos tipo, sudėtingumo ir medžio rūšies. Paprastai, šaukštų drožyba ir plokščioji drožyba yra pigesnės, o meninė drožyba yra brangesnė dėl reikalaujamo laiko ir profesionalumo. 


Tapk didelės bendruomenės dalimi

Daugiau kaip 15.000 paslaugų teikėjų pasiūlymų.

Virš 350 įvairių paslaugų grupių.