Mūrijimas

Mūrijimas  yra sena ir vertinga statybos praktika. Tai procesas, kuris reikalauja tikslumo, talento ir techninių įgūdžių. Mūrijimo technologija nuolat keičiasi, o kartu su ja ir būdas, kaip atliekamas šis darbas.

Filtruoti pagal:
Rūšiuoti:
Ernestas Zumaras Vidutinė rinkos kaina
Statybiniai vidaus ir lauko darbai.
Vilniuje
€ 10.00
Eimantas Vidutinė rinkos kaina
Kaminu montavimas. Tipo Izokern, Sxidel ar panašių gamintojų. Dirbame 80km spinduliu nuo Jonavos.
€ 30.00 - 100.00
Eimantas Vidutinė rinkos kaina
Mūriju įvairaus pobūdžio apdailinį mūrą atsižvelgiant į užsakovo pageidavimus. Turiu visą reikiamą įrangą. Orientuojuosi vien tik į apdailinį mūrą, turiu ilgametę patirtį tiek Lietuvoje ,...
Alytaus raj., Kiti miestai
€ 30.00/m2
Statybininkas Vidutinė rinkos kaina
Atlieku visus murijimo darbus nuo 1 - iki 200 m2
Kaune (Žaliakalnis)
€ 7.00/m2
darius Vidutinė rinkos kaina
murininkai greitai ir kokybiskai atlieka ivairius muro darbus
Vilniuje
€ 34.00/m2
Statybininkas Vidutinė rinkos kaina
Atlieku murijimo darbus
Kaune (Žaliakalnis)
€ 7.00/m2
uab'akstatos grupe'' Vidutinė rinkos kaina
profesionalu komanda
Vilniaus raj.
€ 1.00/m2
Romualdas Cironka Vidutinė rinkos kaina
Atliekame šiuos darbus: gyvenamųjų namų mūrijimas iš blokelių, plytų mūro; namo išorės apdailos darbai klinkerio mūras, apdailos plytų mūras; vidaus apdailos darbai.
Vilniuje
€ 1.00/m2
Sigitas Ivanauskas Vidutinė rinkos kaina
Atliekame visus mūro darbus: lauko pavėsinių, atraminių sienų, laiptų, tvorų, lauko židinių, vidaus židinių, cokolio apdaila, fasadų apdaila ir kita.
Vilniuje
€ 1.00/m2
Mūrijimas.lt Vidutinė rinkos kaina
Mūrijame karkasinius, mūrinius, blokinius namus, pastatus klinkerio ir apdailos plytomis visoje Lietuvoje. Mūrijame tvorų stulpus klinkerio, apdailos plytomis. Patarsime dėl hidroizoliacijos, ventiliacijos, klinkerio ir apdailos...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2

Mūrijimo klaidos, kurių reikia išvengti, norint gauti kokybiškai atliktą darbą


Mūrijimo klaidos gali turėti neigiamą poveikį tiek vizualinei, tiek konstrukcinei mūro kokybei. Norint pasiekti geriausią galutinį rezultatą, reikia išvengti šių klaidų:

Viena iš dažniausių klaidų yra netolygus mūro sluoksnio storis. Norint išvengti šios klaidos, būtina reguliariai tikrinti ir kontroliuoti sluoksnio storį naudojant matavimo priemones.

 Tinklinis jungimas yra svarbi mūrinio paviršiaus savybė, užtikrinanti jo tvirtumą ir atsparumą apkrovoms. Norint išvengti šios klaidos, būtina naudoti tinkamą mūrijimo techniką ir tinklus, kurie atitinka reikalavimus.

Plyšiai ir tarpai tarp plytų mažina mūro vientisumą ir estetinį jo vaizdą. Norint išvengti šios klaidos, būtina naudoti tinkamas technologijas, tinkamo dydžio mūro elementus ir atidžiai stebėti jų tarpusavio išdėstymą.

Hidroizoliacija yra svarbi mūrinio paviršiaus savybė, apsauganti jį nuo drėgmės ir vandens poveikio. Dažna klaida yra nepakankama hidroizoliacija ar jos visiškas nebuvimas. 

Lygus mūro paviršius yra svarbus estetinis elementas. Klaidos gali atsirasti dėl netinkamai paruošto gruntinio sluoksnio arba netolygaus mūro sluoksnio. Norint išlyginti mūro paviršių ir padaryti jį lygų, būtina naudoti tinkamas paviršiaus lyginimo technologijas ir įrankius.


Mūrijimo technologijos pokyčiai: kas naujo mūsų laikais?


Mūrijimo technologijos nuolat evoliucionuoja, o naujos tendencijos bei metodai atsiranda ir mūsų laikais. Štai keletas naujovių, kurios pakeitė mūrijimo praktiką:

Modernios mūrijimo technikos įvedimas. Su technologijų pažanga mūrijimas tapo lengvesnis ir efektyvesnis. Modernios mūrijimo technikos, tokios kaip hidraulinis mūrijimas arba automatiniai mūrijimo įrankiai, leidžia atlikti darbus greičiau ir kokybiškiau. Tai leidžia taupyti laiką ir pastangas, be to, mažinti klaidų tikimybę.

Naujos medžiagos mūro darbams. Mūrijimo praktikoje buvo įvestos naujos medžiagos, kurios pagerina mūro kokybę ir atsparumą. Pavyzdžiui, naudojant specialias klijavimo medžiagas, galima užtikrinti tvirtą mūrinį paviršių be papildomų tvirtinimo elementų. Taip pat naudojamos ir naujos, stipresnės ir lengvesnės plytos arba blokai, kas palengvina darbą ir suteikia daugiau kūrybinio laisvumo.

Energijos taupymo sprendimai. Šiuolaikinės mūrijimo technologijos taip pat skatina energijos taupymą. Tai pasiekiama naudojant šilumą izoliuojančias medžiagas ir šilumos izoliacijos sistemas, kurios sumažina šilumos praradimus per mūrą. Tai ypač svarbu statant energijos efektyvius pastatus ir siekiant mažinti energijos sąnaudas.

Skaitmenizacija ir informacinių technologijų panaudojimas. Informacinės technologijos taip pat pritaikomos mūrijimo praktikoje. Įvairios programos ir įrankiai leidžia projektuoti ir planuoti mūro darbus, atsižvelgiant į reikiamas specifikacijas ir išmatavimus. Taip pat yra specialios skaičiavimo programas, kurios padeda nustatyti optimalias konstrukcijos sprendimus ir tinkamą medžiagų naudojimą.


Kaip išlyginti mūro paviršių ir padaryti jį lygų?


Lygus mūro paviršius yra svarbus ne tik estetiniu, bet ir funkciniu požiūriu. Norint pasiekti lygų paviršių, reikia įgyvendinti šiuos žingsnius:

Paruoškite paviršių prieš mūrijimą. Paviršiaus paruošimas yra svarbus norint pasiekti lygų mūro paviršių. Pašalinkite bet kokias nešvarumus, purvą ir dulkes. Be to, atlikite reikiamus gruntavimo darbus ir užtikrinkite, kad paviršius būtų sausas.

Naudokite tinkamą mūrijimo techniką. Mūrijimo technika taip pat gali prisidėti prie lygaus paviršiaus formavimo. Būtina laikytis teisingo plytų ar blokų išdėstymo ir klojimo būdo. 

Lyginkite lyginimo mase. Norint išlyginti paviršių, galima naudoti specialią lyginimo masę. Tai yra specialūs mišiniai, kurie padeda išlyginti mūrą ir padaryti jį lygų. Šią masę galima lengvai tepti ant mūro paviršiaus ir šlifuoti, kad pasiektumėte pageidaujamą rezultatą.

Atidžiai stebėkite ir reguliariai tikrinkite. Mūrijimo proceso metu svarbu atidžiai stebėti darbo eigą ir reguliariai tikrinti paviršiaus lygumą. Būtina atlikti reguliarius matavimus ir, jei reikia, koreguoti mūrijimo procesą arba naudoti papildomas priemones paviršiui lyginti.


Tapk didelės bendruomenės dalimi

Daugiau kaip 15.000 paslaugų teikėjų pasiūlymų.

Virš 350 įvairių paslaugų grupių.