Tinkavimo darbai
Tinkas yra apdailos sluoksnis, dengiantis pastatų, sienų, pertvarų, lubų, kolonų ir kitus konstrukcinius paviršius. Tinkas be apdailos funkcijų, mažina garso pralaidumą, apsaugo konstrukcijas nuo drėgmės, pagerina paviršių sanitarinę būklę, turi ir kitų funkcijų. Tinkavimo metu paviršiui suteikiama forma bei tekstūra.
Tinkavimo paslaugas atlieka: tinkuotojas apdailininkas, tinkuotojas, tinkuotojas dekoratyviuoju tinku, išorinio tinko tinkuotojas. Tinkuojama rankiniu ar mechanizuotu būdu.Paslaugos kokybę apsprendžia naudojamų medžiagų kokybė, tinkavimo technologija bei tinkuotojo patirtis ir žinios tinkavimo srityje, tinkuojamo paviršiaus stovis. Prieš atlliekant darbus, tikslinga sudaryti sutartį, aptariant įkainius, darbų garantijas ir pan. Įvertinti kitų paslaugų pirkėjų atsiliepimus, komentarus, rekomendacijas apie teikėjo atliktas paslaugas. Tinkų rūšys
Tinkų rūšių yra didelis pasirinkimas ir kiekviena rūšis turi tam tikrų savybių, kurių neturi kitos. Vieno universalaus tinko nėra ir renkantis tinką reiktų paskonsultuoti su specialistais.Gipsinis tinkas gaminamas gipso pagrindu, kuris yra gan plastiškas, naudojamas tinkuojant sausas šildomas patalpas, išgaunami labai lygūs paviršiai. Šios medžiagos trūkumas – žemas atsparumas drėgmei, todėl ši medžiaga skirta tik šildomų sausų patalpų vidinei apdailai.Kalkinio cementinio tinko pagrindinės dalis sudaro kalkės ir cementas. Kalkės mišiniui suteikia plastiškumą, o cementas - atsparumą drėgmei bei šalčiui. Kalkinis tinkas naudojamas pastatų išorinei ir vidinei paviršių apdailai.Molio tinkas, skirtas vidaus sienų bei lubų apdailai. Į molio tinko sudėtį įeina tik natūralios kilmės sudėtinės dalys, tai: molio milteliai, smėlis, kreida, celiuliozė ir natūralūs spalvos pigmentai. Dekoratyviniai tinkai – daugiausia naudojami pastatų išorei tinkuoti ir pagal cheminę sudėtį skirstomi į: mineralinius, akrilinius, siloksaninius, silikoninius, silikatinius. Tinko tipas parenkamas, atsižvelgiant į eksploatacines pastato sąlygas, naudojamas pastato išorės apšiltinimo medžiagas. Fasadai paprastai tinkuojami „samanėle“ ar „lietučiu“. Samanėlė neturi rašto ir atrodo kaip suberti grūdai, o lietutis turi įbrėžtas vertikalias/horizontalias linijas.