Terariumai

Terariumai yra specialios stiklo ar plastiko dėžės ar konteineriai, skirti augalams ar gyvūnams laikyti ir auginti. Tai miniatiūrinės arba vidutinio dydžio ekosistemos, kuriose sukurtos optimalios sąlygos augalų ar gyvūnų augimui ar gyvenimui.

Filtruoti pagal:
Rūšiuoti:
"AKVARIUMAI" Vidutinė rinkos kaina
Siūlome Jums didelį terariumų ir jų įrangos pasirinkimą: varliagyviams, nariuotakojams, voragyviams, vėžliukams, ropliams, stipinpelekėms žuvims; taip pat filtrus, drėgmės generatorius, spynas, termometrus, apšvietimo lempas, įvairias...
Vilniaus raj.
€ 1.00/vnt

Terariumų priežiūra: vėdinimas, laistymas ir šviesa


Terariumų priežiūra yra svarbi, kad būtų sukurtos optimalios sąlygos augalams ar gyvūnams. Svarbiausi priežiūros elementai yra:

Vėdinimas. Terariume augantys augalai turi būti periodiškai vėdinami, siekiant išlaikyti švarų orą ir išvengti kondensato susidarymo. Gyvūnų terariumuose svarbu atidžiai stebėti, kad vėdinimas būtų tinkamas, kad gyvūnėliai turėtų pakankamai oro ir neperšaltų.

Laistymas. Laistymas priklauso nuo terariumo tipo. Augalų terariumuose reikia reguliariai laistyti, bet ne per daug, kad išvengtumėte perteklinės drėgmės. Gyvūnų terariumai gali reikalauti purškimo arba vandens indų, kad gyvūnėliai turėtų kur atsigerti.

Šviesa. Augalų terariumams reikalinga pakankamai šviesos, tačiau svarbu, kad ji nebūtų per stipri, nes tai gali sukelti nudegimus ar netgi augalų žūtį. Gyvūnų terariumai taip pat gali reikalauti tam tikros šviesos, atsižvelgiant į gyvūnėlių poreikius.

Reguliari priežiūra yra esminė sėkmingos terariumo ekosistemos palaikymo dalis, neatsižvelgiant į tai, ar jame auginate augalus ar laikote gyvūnėlius. 


Kaip sukurti nuostabų terariumą savo namuose?


Norint sukurti gražų terariumą savo namuose, reikėtų laikytis šių patarimų:

Pasirinkite terariumo tipą. Nuspręskite, ar norite augalų terariumo ar gyvūnų terariumo.

Paruoškite tinkamą dėžę. Pasirinkite tinkamą stiklo arba plastiko dėžę, kuri atitiktų jūsų terariumo dydį ir formą. Būtina užtikrinti, kad dėžė būtų švari ir dezinfekuota prieš dedant į ją augalus ar gyvūnėlius.

Užpildykite terariumą. Į dėžę įdėkite tinkamai  dirvožemio arba substratą gyvūnų terariumams. Pasodinkite augalus arba sukurkite miniatiūrinę aplinką terariumui, atsižvelgiant į jūsų dizaino idėjas.

Dekoruokite terariumą. Pridėkite dekoracijų, tokių kaip akmenys, vandens šaltiniai, smulkios figūrėlės, ar žaislai, kad sukurtumėte unikalią aplinką. Galite sukurti reljefą, naudodami skirtingus sluoksnius ir struktūras.

Prižiūrėkite terariumą. Reguliariai drėkinkite ar laistykite augalus, jei jie yra, arba stebėkite gyvūnėlius, užtikrindami, kad būtų palaikytos tinkamos sąlygos jų gyvybei ir gerovei.

Kuriant terariumą svarbu atsižvelgti į jūsų poreikius ir norus, nes tai gali tapti unikaliu ir asmeniniu kūrybos projektu, kuris praturtins jūsų interjerą ir suteiks džiaugsmo stebint terariumo augalus ar gyvūnėlius.


Kokius augalus geriausia naudoti terariumui?


Geriausia naudoti tam tikrus augalus, kurie gerai prisitaiko prie terariumo sąlygų, turi panašias reikmes ir augimo savybes. Kai kurie iš jų yra:

Tilandsija (Tillandsia). Šie augalai nereikalauja dirvožemio, o tik šviesos ir drėgmės. Idealiai tinka terariumams.

Sodo vijokliniai (Selaginella). Tai maži žalumynai, kurių lapai turi žvilgančią tekstūrą. Jie mėgsta drėgmę ir šviesą.

Palmė (Chamaedorea). Nedidelis palminis augalas, kuris atrodo elegantiškai ir tinkamas vidutinio dydžio terariumams.

Fitonija (Fittonia). Tai mažos, spalvingos lapinės gėlės, kurios reikalauja aukštos drėgmės ir dalinio pavėsio.

Paparčiai. Įvairūs paparčiai  dažnai yra puikus pasirinkimas terariumams dėl jų gebėjimo augti drėgnoje aplinkoje.


Ar terariumai reikalauja daug priežiūros?


Terariumai, priklausomai nuo jų tipo ir sudėtingumo, gali reikalauti skirtingo lygio priežiūros.

Augalų terariumai. Augalų terariumai gali reikalauti nuolatinės priežiūros, kuriai priskiriamas reguliarus laistymas, drėkinimas, vėdinimas ir šviesos priežiūra. Jie turi būti prižiūrimi, kad išlaikytų tinkamą drėgmės lygį ir augalų sveikatą.

Gyvūnų terariumai. Gyvūnų terariumai taip pat reikalauja priežiūros, ypač dėl gyvūnėlių gerovės. Gali prireikti nuolatinio valymo, maisto pateikimo, vandens pakeitimo ir šilumos kontrolės.

Terariumų priežiūros intensyvumas gali skirtis priklausomai nuo terariumo dydžio, sudėtingumo ir jame esančių organizmų rūšies. Dideli terariumai su daugybe augalų ar gyvūnų gali reikalauti daugiau darbo.


Tapk didelės bendruomenės dalimi

Daugiau kaip 15.000 paslaugų teikėjų pasiūlymų.

Virš 350 įvairių paslaugų grupių.