Medis yra natūrali ir ilgaamžė gamtinė medžiaga, tačiau su laiku ji pradeda senti ir gali prarasti savo funkcionalumą, prarasti estetinę išvaizdą ir pradėti sirgti įvairiomis ligomis. Tačiau senėjimo procesą galima stabdyti ir netgi išnaudoti jo privalumus.
Medienos senėjimo procesas yra natūralus procesas, kurio metu medžio pluoštas pradeda skilinėti, o medis praranda savo tvirtumą ir stabilumą. Tai dažniausiai vyksta dėl medžių ilgalaikio sausumo ar drėgmės, kenksmingų mikroorganizmų, o taip pat ir dėl nepakankamai išdžiovinimo po apdorojimo. Medžių senėjimo procesas gali būti skirtingas, priklausomai nuo to, koks yra medis, kiek laiko jis buvo naudojamas, koks buvo jo priežiūros ir apdorojimo procesas.
Norint sustabdyti medienos senėjimo procesą, reikia imtis tam tikrų veiksmų.
Pirmiausia, reikia medį išdžiovinti, kadangi drėgmė yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių medis gali pradėti senėti.
Medienos senėjimo procesą taip pat galima stabdyti naudojant specialius apdorojimo produktus, tokius kaip sendinimo lakas. Šis lakas apsaugo medį nuo mikroorganizmų ir puikiai tinka mediniams baldams, laiptams, durims ar langams. Sendinimo lakas yra labai patvarus, todėl juo nulakuotas medis tampa atsparesnis klimato sąlygoms.
Kai medis jau pradeda senti ir praranda savo funkcionalumą, galima jį atstatyti ir atnaujinti. Tai yra puiki alternatyva naujiems mediniams gaminiams, kadangi atstatant senus gaminius galima išsaugoti jų istoriją ir unikalumą.
Yra keletas medienos atstatymo ir atnaujinimo būdų. Vienas iš jų yra senėjimo proceso sustabdymas. Tai galima padaryti naudojant medienos valymo priemones, pvz., šepetį ar impregnantą. Taip pat medis gali būti poliruojamas, kad būtų pašalinti pažeidimai ir įbrėžimai. Po valymo ir poliravimo medis gali būti apdorojamas sendinimo laku, taip apsaugant nuo tolesnio senėjimo.
Kitas būdas atnaujinti medinį gaminį yra jį perdažyti. Tai yra puiki alternatyva, kai pažeistas viršutinis medžio sluoksnis, bet gaminys yra vertingas ir nesinori jo išmesti.
Be to, senus medinius baldus ar duris galima atstatyti pakeitus jų detales. Tai yra vadinama rekonstrukcija. Rekonstrukcija gali apimti senų detalių atkūrimą ar naujų detalių įmontavimą, kad suteiktų naują gyvenimą senam gaminiui.
Medinių gaminių sendinimas yra procesas, kuriuo siekiama suteikti medienos paviršiui norimą tekstūrą arba išvaizdą. Tai gali būti atliekama daugybe būdų, priklausomai nuo medienos rūšies ir to, kokiais tikslais ji bus naudojama.
Yra trys veiksmingi medienos sendinimo būdai – mechaninis, cheminis ir terminis. Priklausomai nuo pasirinkto metodo, galutinis rezultatas turi tam tikrų skirtumų.
Mechaninis metodas apima du apdorojimo tipus - medienos šlifavimą ir patinavimą. Abi rūšys gali būti naudojamos kartu arba atskirai, priklausomai nuo medžiagos ir norimo rezultato:
šlifavimas šepečiu – paviršius apdorojamas metaliniu šepečiu, kad būtų pašalintas minkštas medienos pluoštus ir atidengtos metinės medžio rievės. Po šio apdorojimo viršutinis sluoksnis įgauna ryškų reljefą, Šis metodas yra pats daugiausiai pastangų reikalaujantis ir daugiausia naudojamas kietos medienos rūšims - pušims, maumedžiui, eglei, ąžuolui, riešutmedžiui;
patinavimas - paviršiaus apdorojimas dažančiomis kompozicijomis, po kurio paviršius šlifuojamas. Jis naudojamas minkštai medienai, taip pat silpnos tekstūros medžiui – klevui, vyšniai, bukui ir kt. Kad būtų ryškesnis raštas, kartu su dažais galima naudoti medienos vašką ir beicą,
Cheminis metodas susideda iš viršutinio medienos sluoksnio apdorojimo įvairiais junginiais, kurie keičia pluoštų spalvą. Tam tinka amoniakas ir produktai, kurių sudėtyje yra šarmų, pavyzdžiui, skystis krosnims ar kanalizacijai valyti. Šis metodas gali būti taikomas tik toms medienos rūšims, kuriose yra taninų, tai yra lapuočiams. Cheminis spygliuočių medienos apdorojimas neduos norimo efekto.
Terminis metodas yra medienos deginimas dujiniu degikliu. Medžio rūšis neturi reikšmės. Proceso metu išryškėja skaidulų tekstūra, o tada metaliniu šepečiu yra pašalinamos anglies nuosėdos. Tada medžio paviršius padengiamas laku, kad mediena būtų dekoratyvesnė. Apskritai procesas nėra sudėtingas, tačiau reikalauja atsargumo ir saugumo.
Medinių gaminių sendinimo kaina priklauso nuo medžio rūšies, dydžio ir apdorojimo proceso. Tačiau reikia paminėti, kad medinių gaminių sendinimas yra vertingas procesas, nes leidžia išsaugoti senus gaminius, suteikti jiems naują gyvenimą ir taip pat yra ekologiškas pasirinkimas. Tad, jei turite senų medinių gaminių, kuriems reikia atstatymo, verta apsvarstyti medienos sendinimo ir atstatymo galimybes.
Daugiau kaip 15.000 paslaugų teikėjų pasiūlymų.
Virš 350 įvairių paslaugų grupių.