Grindys yra svarbus interjero elementas, kuris gali drastiškai pakeisti patalpų išvaizdą ir funkcionalumą. Grindų įrengimas yra dažnas uždavinys, su kuriuo susiduria ne tik namų renovuotojai, bet ir verslo savininkai bei statybos specialistai. Norint pasirinkti tinkamą grindų dangą, svarbu žinoti skirtingus grindų tipus, jų privalumus ir trūkumus, taip pat tinkamą grindų pagrindo paruošimą prieš dangos įrengimą. 

Grindų įrengimas

Filtruoti pagal:
Rūšiuoti:
Robertas Kubilius Vidutinė rinkos kaina
Šlifavimas parketo, laiptų, grindų, parketlenčių bei senu dažytu grindų ir lakavimas. Parketo, parketlenčių, laminato klojimas. Remontuojame medines grindis, lagiuojame ir kalame grindis. Esant reikalui superkame...
Visoje Lietuvoje
€ 9.00 - 13.00
Meistrai Vilnius Vidutinė rinkos kaina
kilimines dangos klojimas Vilnius 860626833 Pvc dangos (linoleumo), kiliminės dangos klojimas Visi grindų dangų darbai greitai ir kokybiškai. Specializuotas linoleumo klojimas, kiliminės dangos klojimas Vilniuje...
Vilniuje
€ 1.00/m2
UAB Ostas Vidutinė rinkos kaina
Prekiaujame ir įrengiame grindų dangas: pvc dangos, kilminės dangos, vinilinės lentelės, kojų valymo grotelės, kojų valymo kilimai, terasinės lentos, parketlentės, medinės grindys, linoleumas, parketas, sportinės...
Visuose miestuose
€ 3.00/m2
Modestas Vidutinė rinkos kaina
Dedame įvairių rūšių medines grindis, laminatą, Montuojame grindjuostes. Restauruojame parketą, šlifuojame, lakuojame, alyvuojame. Matuojame betono drėgmę, konsultuojame, grindų klojimui suteikiame garantiją. Darbus atlieka kvalifikuoti, didelę...
Vilniuje
€ 8.00/m2
UAB "Rinkis meistrą" Vidutinė rinkos kaina
Parketlenčių ir laminato klojimas plaukiojančiu būdu Parketlenčių, parketo, medžio masyvo grindų klojimas klijuojant prie pagrindo Parketlentėmis ar masyvo grindimis dengiamos mūrinės laiptų pakopos Medinių laiptų...
Visuose miestuose
€ 5.50/m2
IV, Apdailos Guru Vidutinė rinkos kaina
Atliekame bet kokio sudėtingumo grindų klojimo darbus. Klojame laminatą, klojame ir klijuojame parketlentę, įrenginėjame terasas, lakuojame, impregnuotajame. Esant poreikiui, sumontuosime ir medines grindis. Paskaičiuojame išlaidas...
Vilniaus raj.
€ 1.00/m2

Įvairių grindų tipai ir jų privalumai bei trūkumai


Grindų tipai gali skirtis pagal medžiagas, iš kurių jos pagamintos, ir pagal jų konstrukciją bei savybes. Kiekvienas grindų tipas turi savo privalumus ir trūkumus, todėl svarbu rinktis atsižvelgiant į individualius poreikius ir reikalavimus.

Laminuotos grindys. Laminuotos grindys yra populiarus pasirinkimas dėl jų estetinės išvaizdos, patvarumo ir prieinamos kainos. Šios grindys pagamintos iš sluoksniuotos medienos drožlių, padengtų apsauginiu lakštu. Laminuotos grindys lengvai montuojamos, nes jų lentelės turi "užraktų" sistemą, kuri leidžia jas tvirtai sujungti. Štai keletas svarbiausių laminuotų grindų privalumų ir trūkumų:

Privalumai: atsparumas įbrėžimams ir nusidėvėjimui, estetiškas dizainas, kuris imituoja natūralią medieną ar akmenį, prieinama kaina, lyginant su kitais grindų tipais, greitas ir paprastas montavimas.

Trūkumai: neatitinka natūralios medienos ar akmens autentiškumo, netinka drėgnoms patalpų, pvz., voniai ar virtuvei, kuriuose dažnai kyla drėgmės problema, nepakankama garso izoliacija, lyginant su kietu medžiu arba kilimine danga.

Medinės grindys. Medinės grindys yra ilgaamžis ir natūralus grindų variantas, kuris suteikia šilumos ir išskirtinės išvaizdos bet kuriai patalpai. Medinės grindys gali būti pagamintos iš skirtingų medžiagų, tokiose kaip ąžuolas, uosis ar pušis. Štai keletas svarbiausių medinių grindų privalumų ir trūkumų:

Privalumai: natūrali išvaizda ir šiluma, kuri suteikia jaukumo jausmą, ilgaamžiškumas ir atsparumas įbrėžimams, galimybė renovuoti ir lakuoti grindis ilgainiui.

Trūkumai: aukšta kaina, ypač jei pasirenkamos prabangios rūšys, tokios kaip ąžuolas ar uosis, jautrumas drėgmei ir temperatūros svyravimams, reikalingas reguliari priežiūra.


Kaip paruošti grindų pagrindą prieš grindų dangos įrengimą


Prieš pradedant grindų dangos įrengimą, svarbu tinkamai paruošti grindų pagrindą. Tai užtikrins tinkamą grindų dangos prilaikymą, ilgaamžiškumą ir estetinį išvaizdos rezultatą. Štai keletas žingsnių, kurie padės paruošti grindų pagrindą:

Nuvalyti ir išlyginti grindis. Prieš pradedant įrengti naują grindų dangą, reikia atlikti kruopštų grindų valymą ir išlyginimą. 

Tikrinti drėgmės lygį. Prieš įrengiant grindų dangą, svarbu patikrinti drėgmės lygį patalpoje. Per didelė drėgmė gali pakenkti grindų dangoje, todėl reikės imtis papildomų priemonių, pvz., hidroizoliacijos sluoksnio arba specialios dangos.


Naudoti grindų pagrindą. Kai kuriais atvejais gali būti naudojamas grindų pagrindas, kuris padeda izoliuoti garsą arba šilumą. jei reikia išlygina nedidelius paviršiaus nelygumus.


Grindų renovacija: kada ir kaip geriausiai tai daryti


Grindų renovacija yra būtina, kai sena grindų danga praranda savo pradinį grožį arba funkcinį pritaikymą. Štai keletas patarimų dėl grindų renovacijos:

Grindų tyrimas ir įvertinimas. Prieš pradedant grindų renovaciją, svarbu atlikti tyrimą ir įvertinti esamą grindų būklę. Tai padės nustatyti, ar grindys turi struktūrinių problemų arba ar reikia atlikti papildomus darbus, pvz., grindų išlyginimą ar pagrindo stiprinimą.

Grindų dangos pasirinkimas Renovuojant grindis, galima pasirinkti įvairias grindų dangas, pritaikytas individualiems poreikiams ir dizainui. Tai gali būti naujos laminuotos grindys, medinės grindys ar kitos grindų dangos, kurios atitinka jūsų pageidavimus.

Profesionali grindų renovacija. Jei grindų renovacija yra sudėtingesnė arba reikalauja specialių žinių ir įgūdžių, rekomenduojama kreiptis į profesionalius grindų renovavimo specialistus. Jie gali atlikti visus būtinus darbus, nuo grindų paruošimo iki dangos įrengimo, užtikrindami kokybę ir ilgaamžiškumą.

Papildomos apsaugos priemonės. Po grindų renovacijos, svarbu pasirūpinti apsaugos priemonėmis, kurios išsaugos grindų dangos grožį ir būklę. Tai gali būti specialios grindų lakavimo arba impregnavimo priemonės, kurios apsaugo grindų dangą nuo įbrėžimų, dėmių ar kitų pažeidimų.


Tapk didelės bendruomenės dalimi

Daugiau kaip 15.000 paslaugų teikėjų pasiūlymų.

Virš 350 įvairių paslaugų grupių.