Gėlynų priežiūra yra svarbi norint išlaikyti augalus sveikus ir žavingus. Vengiant dažniausių klaidų, tokių kaip netinkamas laistymas, netinkamas trąšų naudojimas ir nepakankama želdinių priežiūra, galima užtikrinti gėlynui optimalią sveikatą.

Gėlynų priežiūra

Filtruoti pagal:
Rūšiuoti:
AGRO angarai UAB Vidutinė rinkos kaina
Reikia pavėsinės, užuovėjos, ar papildomų patalpų lauko kavinei? Sprendimas: karkasinių konstrukcijų užuovėjos, lauko kavinėms, restoranams. • Tentinės palapinės, pavėsinės, paviljonai yra itin populiarūs tarp viešo...
Kretingoje (Salantai)
€ 12.00/m2
Aplinkos tvarkymas Vidutinė rinkos kaina
Mes Jums siūlome aplinkos tvarkymo paslaugas: vejos priežiūra: pjovimas, tręšimas, aeravimas, šukavimas. Vejos šukavimas susidarius senos vejos veltiniui. Esamos vejos atnaujinimas jai išretėjus. Augalų priežiūra:...
Klaipėdos raj., Kiti miestai
€ 1.00/m2
UAB, TRIHAUS Vidutinė rinkos kaina
Teikiame nuolatinės aplinkos priežiūros paslaugas. Nuolatinė priežiūra - tai Jūsų graži ir tvarkinga aplinka. Mūsų kvalifikuotas ir apmokytas personalas padės reguliariai prižiūrėti Jūsų aplinką, kiekvienam...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
IV, Nepjauk pats Vidutinė rinkos kaina
Atliekame visus gerbūvio darbus, tvarkome sodo, sklypo ar sodybos aplinką. Prižiūrime veją: sėjame, pjauname, skarifikuojame, aeruojame, tręšiame, klojame ruloninę veją stačiuose šlaituose, kur sėja beveik...
Utenoje
€ 1.00/m2
IV, Lengvi sodai Vidutinė rinkos kaina
Padėsime Jums palaikyti sveiką ir tvarkingą teritorijos aplinką. Atliekame vejos priežiūros darbus: vejos iššukavimą - skarifikavimą, vejos vėdinimą - aeravimą, naikiname piktžoles purškiant herbicidais, pjauname...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
UAB, SEVITERA Vidutinė rinkos kaina
Vejos pjovimas, tręšimas, aeravimas, šukavimas; esamos vejos atnaujinimas jai išretėjus; augalų formavimas, genėjimas, tręšimas; augalų persodinimas ar pergrupavimas; medžių, krūmų, gyvatvorių palaikomasis genėjimas ir dekoratyvinis...
Šiaulių raj.
€ 1.00/m2
UAB, SEKMETA Vidutinė rinkos kaina
Kad vaizdas džiugintų akį, turite pasirūpinti ir priežiūra. Kadangi kiekvienas augalas yra išskirtinis, kuriam būdinga tam tikra priežiūra, būtina žinoti ką, kiek kartų ir kaip...
Vilniaus raj.
€ 1.00/m2
UAB, APLINKOTVARKOS SERVISAS Vidutinė rinkos kaina
Pjauname veją pagal įmonių, bendrijų bei individualius užsakymus. Tręšiame vejas atsižvelgiant į metų laiką, gruntą ir kitas aplinkybes. Pagal vyraujančias piktžoles parenkame tinkamiausias priemones jų...
Marijampolėje
€ 1.00/m2
MB, ŽALIEJI SPRENDIMAI Vidutinė rinkos kaina
Mes galime Jums padėti mėgautis pavyzdine aplinka nuolatos. Nesvarbu tai kiemas, sodyba ar reprezentacinė zona Jūsų įmonėje. Užtikrinsime deramą priežiūrą. Teikiame: Vejos pjovimas. Vejos ir...
Vilniaus raj.
€ 1.00/m2
UAB, ŽALI SODAI Vidutinė rinkos kaina
Aplinkos tvarkymas; Vejų, gėlynų įrengimas ir priežiūra; Medžių nupjovimas, genėjimas; Purškimas pesticidais, augalų tręšimas; Gyvatvorių karpymas, vejos pjovimas.
Kauno raj.
€ 1.00/m2

Gėlynų priežiūra: kaip apsaugoti savo augalus nuo kenkėjų


 Vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriais susiduria augintojai, yra kenkėjai, kurie gali pakenkti jų gėlynui. Tačiau su tinkamomis žiniomis ir priemonėmis galima apsisaugoti nuo kenkėjų ir išlaikyti augalus sveikus. 

Svarbu gebėti identifikuoti skirtingus kenkėjus, kad galėtumėte imtis tinkamų veiksmų jų šalinimui. Kenkėjų tipai gali skirtis priklausomai nuo augalų rūšies ir jų augimo vietos. Todėl pasitarkite su augalų specialistu arba atlikite tyrimus, kad sužinotumėte, kokie kenkėjai yra paplitę jūsų regione ir kaip jie gali paveikti jūsų augalus.

Svarbu stebėti savo augalus ir pastebėti ankstyvus kenkėjų požymius. Jei pastebėjote kenkėjų ženklus, nedelsdami imkitės veiksmų. Laiku reaguodami galite užkirsti kelią kenkėjų plitimui ir apsaugoti savo augalus nuo rimtesnių pažeidimų.

Ekologiškos ir natūralios priemonės yra puikus būdas apsisaugoti nuo kenkėjų, tačiau jei natūralios priemonės nepasiteisino, galite naudoti kenkėjų kontrolės priemones. Tačiau svarbu rinktis saugias ir efektyvias priemones, kad nebūtų daroma žalos augalams arba aplinkai. 

Sveikas dirvožemis yra labai svarbus augalų sveikatai. Kenkėjai dažnai puola silpnus arba ligotus augalus. 

Prevencija yra geriausias būdas apsisaugoti nuo kenkėjų. Įgyvendinkite tinkamus augalų priežiūros metodus, tokius kaip reguliarus laistymas, tinkama tręšimas, piktžolių šalinimas. Taip pat svarbu išlaikyti tinkamą augalų tankį ir tinkamą oro cirkuliaciją, kad sumažintumėte kenkėjų plitimo riziką.


Dažniausios klaidos, kurias darome gėlynų priežiūros metu


Gėlynų priežiūros metu mes kartais padarome klaidų, kurios gali neigiamai paveikti augalų sveikatą ir išvaizdą. Norėdami išvengti šių klaidų, svarbu sužinoti, kokios jos yra ir kaip jas išvengti. Štai keletas dažniausių klaidų, kurias galime padaryti:

Netinkamas laistymas. Viena iš didžiausių klaidų, kurias darome gėlynų priežiūros metu, yra netinkamas laistymas. 

Neatitinkantis trąšų naudojimas. Trąšos gali būti puikus būdas pagerinti augalų sveikatą ir skatinti jų augimą, tačiau jų netinkamas naudojimas gali sukelti problemų.

Nepakankama želdinių priežiūra. Želdiniai suteikia gėlynui gražumo ir įvairovės. Tačiau ne visada želdinių priežiūra yra tinkama. Reguliariai tikrinkite želdinius ir atlikite būtinus veiksmus, tokius kaip piktžolių ravėjimas ir senų lapų šalinimas. 


Gėlynų puošyba: kaip sukurti gražų ir funkcionalų gėlyną


Gėlynų puošyba yra svarbi norint sukurti žavingą ir estetiškai patrauklų gėlyną. Tačiau tai taip pat gali būti iššūkis, nes reikia suderinti gražumą su funkcionalumu.

Svarbu pasirinkti tinkamas augalų rūšis, kurios atlaikys jūsų regiono klimato sąlygas. Taip pat atkreipkite dėmesį į augalų dydį ir formą, kad jie harmoningai tiktų į gėlyną. Pasirinkite augalus, kurie žydi skirtingais metų laikais, taip gėlynas išliks žavingas visą sezoną. Taip pat galite įtraukti ir želdinius, kurie suteiks struktūrą ir įvairovę gėlyno dizainui.

Spalvų ir tekstūrų derinimas gali padidinti jūsų gėlyną. Kombinuokite skirtingas spalvas ir augalų tekstūras, kad sukurtumėte įdomų ir vizualiai patrauklų gėlyną. Naudojant šviesias ir tamsias spalvas, galite sukurti kontrastą, o naudojant skirtingas tekstūras, galite suteikti gėlynui dinamiškumo.

Gražų ir funkcionalų gėlyną galima sukurti naudojant grupes ir sluoksnius. Sodinkite augalus grupėmis ir sluoksniais, kad sukurtumėte struktūrą ir gylį gėlyne. Didelių grupių sodinimas suteiks gėlynui vizualinį poveikį, o sluoksninis sodinimas padės išnaudoti erdvę ir užpildyti tarpus.


Tapk didelės bendruomenės dalimi

Daugiau kaip 15.000 paslaugų teikėjų pasiūlymų.

Virš 350 įvairių paslaugų grupių.