Piktžolių naikinimas yra svarbi užduotis norint išlaikyti savo sodą ar pievą tvarkingą ir gražią. Tai yra nuolatinis procesas ir jis reikalauja nuoseklumo. Pasirinkite metodus, kurie atitinka jūsų poreikius ir galimybes, ir visada laikykitės saugos priemonių.

Piktžolių naikinimas

Filtruoti pagal:
Rūšiuoti:
AGRO angarai UAB Vidutinė rinkos kaina
Reikia pavėsinės, užuovėjos, ar papildomų patalpų lauko kavinei? Sprendimas: karkasinių konstrukcijų užuovėjos, lauko kavinėms, restoranams. • Tentinės palapinės, pavėsinės, paviljonai yra itin populiarūs tarp viešo...
Kretingoje (Salantai)
€ 12.00/m2
Aivaras Vidutinė rinkos kaina
AKCIJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KAS 5 PJOVIMAS NEMOKAMAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Visos žolės pjovimo paslaugos Kaune ir Kauno raj. (aplink Kauną iki 100 km.) Siūlome šias paslaugas: 1. Žolės pjovimas 2....
Kauno raj.
€ 2.00/m2
Nenurodyta Vidutinė rinkos kaina
Patyrusi medkirčių komanda siūlo savo paslaugas visoje Lietuvoje medziu pjovimas ( su boksteliu ar be jo) WWW.MEDKIRCIAI.LT Visiškai nesvarbu kokioje vietoje ar būklėje yra medis,...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
Aplinkos tvarkymas Vidutinė rinkos kaina
Mes Jums siūlome aplinkos tvarkymo paslaugas: vejos priežiūra: pjovimas, tręšimas, aeravimas, šukavimas. Vejos šukavimas susidarius senos vejos veltiniui. Esamos vejos atnaujinimas jai išretėjus. Augalų priežiūra:...
Klaipėdos raj., Kiti miestai
€ 1.00/m2
UAB, TRIHAUS Vidutinė rinkos kaina
Teikiame nuolatinės aplinkos priežiūros paslaugas. Nuolatinė priežiūra - tai Jūsų graži ir tvarkinga aplinka. Mūsų kvalifikuotas ir apmokytas personalas padės reguliariai prižiūrėti Jūsų aplinką, kiekvienam...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
IV, Nepjauk pats Vidutinė rinkos kaina
Atliekame visus gerbūvio darbus, tvarkome sodo, sklypo ar sodybos aplinką. Prižiūrime veją: sėjame, pjauname, skarifikuojame, aeruojame, tręšiame, klojame ruloninę veją stačiuose šlaituose, kur sėja beveik...
Utenoje
€ 1.00/m2
IV, Lengvi sodai Vidutinė rinkos kaina
Padėsime Jums palaikyti sveiką ir tvarkingą teritorijos aplinką. Atliekame vejos priežiūros darbus: vejos iššukavimą - skarifikavimą, vejos vėdinimą - aeravimą, naikiname piktžoles purškiant herbicidais, pjauname...
Visuose miestuose
€ 1.00/m2
UAB, SEVITERA Vidutinė rinkos kaina
Vejos pjovimas, tręšimas, aeravimas, šukavimas; esamos vejos atnaujinimas jai išretėjus; augalų formavimas, genėjimas, tręšimas; augalų persodinimas ar pergrupavimas; medžių, krūmų, gyvatvorių palaikomasis genėjimas ir dekoratyvinis...
Šiaulių raj.
€ 1.00/m2
UAB, SEKMETA Vidutinė rinkos kaina
Kad vaizdas džiugintų akį, turite pasirūpinti ir priežiūra. Kadangi kiekvienas augalas yra išskirtinis, kuriam būdinga tam tikra priežiūra, būtina žinoti ką, kiek kartų ir kaip...
Vilniaus raj.
€ 1.00/m2
UAB, APLINKOTVARKOS SERVISAS Vidutinė rinkos kaina
Pjauname veją pagal įmonių, bendrijų bei individualius užsakymus. Tręšiame vejas atsižvelgiant į metų laiką, gruntą ir kitas aplinkybes. Pagal vyraujančias piktžoles parenkame tinkamiausias priemones jų...
Marijampolėje
€ 1.00/m2

Cheminis ar natūralus piktžolių naikinimas: privalumai ir trūkumai


Yra dvi pagrindines piktžolių naikinimo metodikas - cheminis ir natūralus naikinimas. Apžvelgsime kiekvieno metodo privalumus ir trūkumus. 

Cheminis piktžolių naikinimas.  Privalumai.

Efektyvumas: Cheminis piktžolių naikinimas gali būti labai efektyvus, ypač kai naudojami tinkami herbicidai. 

Laiko taupymas: Cheminio piktžolių naikinimo metodas gali sutaupyti daug laiko, ypač kai reikia išvalyti didelę teritoriją. Šis metodas yra greitas ir efektyvus, todėl puikiai tinka tiems, kurie neturi daug laisvo laiko.

Trūkumai. Kenksmingumas aplinkai: Cheminiai herbicidai gali būti kenksmingi aplinkai, jei jie nėra tinkamai naudojami arba jei jų liekanos pasiekia vandens šaltinius. 

Galimas pavojus sveikatai: Cheminio piktžolių naikinimo metu gali atsirasti cheminės medžiagos dalelių, kurios gali būti pavojingos žmogaus sveikatai. Siekiant išvengti galimų sveikatos problemų būtina naudoti apsaugos priemones, tokias kaip pirštinės ir veido kaukė.

Natūralus piktžolių naikinimas: privalumai ir trūkumai. 

Privalumai. Ekologiškumas: Natūralus piktžolių naikinimas yra ekologiškesnis pasirinkimas, nes jis neįtraukia cheminių medžiagų ar dirbtinių ingredientų. Vietoj to, naudojamos natūralios medžiagos ir metodai, kurie yra nekenksmingi aplinkai.

Nekenksmingas sveikatai : Naudojant natūralius piktžolių naikinimo metodus, mažinamas pavojus žmogaus sveikatai. Nėra jokio pavojaus dėl cheminių medžiagų, todėl galima saugiai dirbti be apsaugos priemonių.

Ilgaamžiškumas: Kai kurie natūralūs piktžolių naikinimo metodai gali būti ilgaamžiški ir suteikti ilgalaikį rezultatą. Pavyzdžiui, tinkamai įrengtas ir prižiūrėtas mulčiavimas gali užkirsti kelią piktžolių atsiradimui ilgą laiką.

Trūkumai. Mažesnis efektyvumas: Natūralus piktžolių naikinimas dažnai reikalauja daugiau laiko ir pastangų, palyginti su cheminio naikinimo metodu. Tai gali būti ypač sudėtinga ir nepatogu valant didelę teritoriją arba kovojant su įsigalėjusiomis piktžolėmis.

Neapibrėžti rezultatai: Kartais natūralūs piktžolių naikinimo metodai gali turėti laike neapibrėžtus rezultatus. Pavyzdžiui, naudojant mulčiavimą, gali prireikti laiko, kol piktžolės visiškai bus išnaikintos. 


Kaip išvengti piktžolių augimo: patarimai ir prevencinės priemonės


Svarbiausias dalykas, norint išvengti piktžolių augimo, yra išlaikyti dirvožemį derlingą ir sveiką. Rūpinkitės reguliariu dirvožemio tręšimu ir tinkamu žemės apdirbimu prieš sėjant ar sodinant augalus. 

Mulčiavimas yra puiki prevencinė priemonė piktžolių augimui. Tai ne tik padeda išlaikyti drėgmę ir kontroliuoja dirvožemio temperatūrą, bet ir trukdo piktžolėms augti.

Reguliariai purenkite dirvožemį, siekdami pašalinti mažus piktžolių ūglius.

Stebėkite savo sodą ar daržą ir tuoj pat pašalinkite pasirodančias piktžoles. Kuo greičiau pašalinsite piktžoles, tuo mažesnė galimybė joms paplisti ir konkuruoti su jūsų norimais augalais.


Piktžolių valymas dideliuose teritorijose: kaip tai padaryti efektyviai ir greitai


Piktžolių valymas dideliuose teritorijose gali būti iššūkis, tačiau taikant tinkamus įrankius ir metodus jį galima atlikti efektyviai ir greitai. Štai kelios naudingos strategijos ir patarimai:

Mechaninis naikinimas - apima naudojimą mechaninių įrankių, tokių kaip žoliapjovės, įvairūs ravėjimo įrankiai. Tačiau būkite pasiruošę, kad tai gali reikalauti daug fizinių pastangų ir laiko.

Herbicidų naudojimas. Jei norite greitai ir efektyviai valyti didelę teritoriją nuo piktžolių, herbicidų naudojimas gali būti efektyvi strategija. Tačiau būkite atsargūs ir laikykitės saugaus jų naudojimo instrukcijų. 

Stambus mulčiavimas. Didelių teritorijų piktžolių naikinimui galite pasirinkti stambų mulčiavimą. Toks mulčiavimas ne tik slopina piktžolių augimą, bet ir apsaugo dirvožemį nuo erozijos.

Profesionali pagalba. Jei turite didelę teritoriją, kurią reikia išvalyti nuo piktžolių, galite pasitelkti profesionalią pagalbą. Patyrę sodininkai arba kraštovaizdžio dizaineriai gali padėti jums sukurti efektyvų ir tvarų piktžolių valymo planą, atsižvelgdami į jūsų specifinius poreikius ir teritorijos ypatumus.


Tapk didelės bendruomenės dalimi

Daugiau kaip 15.000 paslaugų teikėjų pasiūlymų.

Virš 350 įvairių paslaugų grupių.