Masažo rūšys
Masažo rūšių yra daug ir įvairių. Tik ne visos tinka visiems žmonėms. Kiekvienas žmogus turėtų atrasti jam tinkamiausią masažo rūšį.Masažas yra skirstomas į bendrąjį, t. y. viso kūno, ir dalinį (skirtingų kūno dalių, tarkim, kojų, rankų, nugaros, veido ir kt.). Pagal tikslą masažą galima skirstyti į gydomąjį, relaksacinį, sportinį, kosmetinį. Pagal atlikimo priemones ir būdus masažas skiriamas į keletą grupių: klasikinį, specialųjį (taškinis, segmentinis, jungiamojo audinio, manualinis, relaksacinis, sportinis, kosmetinis-higieninis) ir netradicinį (šokolado, karštųjų akmenų, japoniškąjį masažą pagal Saionji Masayuki techniką, skambančių dubenų, bambukinių lazdelių, porinį, kuris atliekamas keturiomis ar daugiau rankų, atliekamą pėdomis ir kt.).
Atliekant masažą neapsieinama be papildomų priemonių, kurios skiriasi, priklausomai nuo masažo rūšies, tai: masažo stalai (masažiniai gultai), masažo kėdės, stiprios vandens srovės dušas, kūno aliejai, masažiniai akmenys.Masažo malonumais galima mėgautis tiek specialiuose grožio salonuose, grožio studijose, SPA centruose, klinikose, sveikatingumo centruose tiek namų sąlygomis.Masažus atlieka masažistas. Masažo būdai
Klasikinis – gydomasis masažas, jis tinka gydymui ir ligų profilaktikai. Malšina skausmus, uždegiminius procesus, įtampą, greitina pažeistų audinių gijimą. Masažas atkuria pavargusius raumenis, padidina jų darbingumą, stiprina sąnarius ir sausgyslesAtpalaiduojamasis (relaksacinis) masažas ypač veiksmingai atpalaiduoja visą kūną, slopina įtampą, stiprina organizmo atsparumą, didina darbingumą, harmonizuoja ir stabdo senėjimą. Dažniausiai atliekamas taikant glostymo ir trynimo techniką su specialiais eteriniais aliejais.Sportinio masažo tikslas – padidinti darbingumą, atpalaiduoti raumenis, pagerinti jų tonusą, raiščių, sausgyslių būklę ir kt. Masažuojamas visas kūnas, naudojami specialūs šildomieji tepalai.Kosmetinio masažo tikslas – pagerinti atskirų kūno dalių kraujotaką, raumenų tonusą, kartais net pašalinti kosmetinius defektus. Šis masažas skatina audinius atsinaujinti, stiprina raumenis ir stangrina odą.Chiromasažas atliekamas taikant įvairias europietiško ir rytietiško masažo sistemas, amerikietiškąją chiropraktiką. Jis gali būti gydomasis, profilaktinis, sportinis ir estetinis. Ši masažo rūšis plačiai taikomas sergant osteochondroze, taip pat koreguojant kūno linijas (esant celiulitui, antsvoriui ir kt.).Japoniškasis masažas pagal Saionji Masayuki techniką – tai taškinio ir manualinio masažo derinys. Masažas atliekamas gulint ant žemės, per aprangą. Masažuojamas visas kūnas, dominuoja spaudimo būdas, giliai veikiami biologiškai aktyvūs taškai, atliekama sąnarių korekcija. Taikomas įvairioms ligoms gydyti, bendrai organizmo būklei gerinti.Tajų masažas atliekamas pagal tailandiečių masažo techniką lankstant ir tempiant kūną. Didina sąnarių, sausgyslių ir raumenų elastingumą, viso kūno lankstumą, harmonizuoja energijos tekėjimą.Tradicinis ajurvedinis masažas yra kilęs iš Indijos. Tai – giliųjų raumenų masažas, atliekamas pirštais, delnais, krumpliais ir alkūnėmis.Karštų akmenų masažas - šio masažo metu specialūs akmenys pašildomi ir dedami ant nuogo arba pridengto kūno. Masažistas akmenis gali švelniai paspausti, judinti ir vėl pašildyti. Karštų akmenų masažas laikomas vienu švelniausiųAromaterapinio masažo metu naudojami eteriniai aliejai ar kitos kvapnios medžiagos. Masažo tikslas – gydyti ir padėti žmogui ne tik prisilietimu, bet ir kvapu.Limfodrenažinis masažo metu skaidomos poodinės riebalinės sankaupos, gerinama regeneracija, šalinami susikaupę toksinai, skysčių perteklius, suaktyvinama kraujotaka.